HOTEL TUSKULUM LUKOV – bývalá šlechtická vila je dnes domovem pro Vás. Náš hotel je jedinečný nejen svým vzhledem, ale i svou historií.


Tento zámeček v tyrolském slohu, v prostředí překrásného anglického parku, byl vybudován šlechtickou rodinou Seilern – Aspang, kteří lukovské panství vlastnili již od roku 1724.

V roce 1868 zdědil panství hrabě František Seilern (1859-1919). Ten dal konečnou podobu jak svému hlavnímu sídlu – zámku na Lešné, který je dnes součástí nejnavštěvovanější zoologické zahrady v ČR, tak i “našemu zámečku“ na Lukově.

Již tehdy to jistě pro šlechtickou rodinu bylo místo plné klidu, odpočinku a pohody…. Svědčí o tom i název, kterým svou novou vilu v Lukově pojmenovali – Tusculum – latinsky znamená vlídný domov pro každého, kdo jej navštíví.

Při výstavbě hotelu v roce 1990 se původní majitelé snažili navázat na krásnou historii a tradici, která se k této vile a k tomuto místu váže. Zachovali historický vzhled budovy i původní anglický park.

V roce 2006 jsme začali s postupnou rekonstrukcí všech budov. V roce 2017 jsme postavili luxusní sál pro 120 osob s francouzskými okny a nádhernou terasou. A nadále se snažíme vytvářet zde místo plné klidu, harmonie, pohostinnosti a vlídnosti, abyste se i na svých cestách cítili jako doma.

Přijeďte se sami přesvědčit!


Otevírací doba: dle rezervací.

Těšit se na Vás bude tým restaurace Tuskulum.